Sdílet

Tweet

Tipy & Triky do začátku hraní

Cíl hraní

K tomuto bodu nejspíše není co příliš dodávat. Tak jak je ve většině her zvykem, jde převážně o to být ze všech nejlepší. Nejinak tomu je i u Big Farm. S polorozpadlé farmy je zapotřebí postavit vysoce prosperující. K tomu je potřeba rozšířit pole i živočišnou výrobu, tak abych postupným zpracováním prostředků dosáhl co nejzajímavější cenu.

Rozšiřování farmy

Možnost expandovat a přikoupit si nějaký další pozemek je přímo závislá na dosaženém kole. Musíme tedy s tímto faktem počítat a zahrnout jej do naší strategie budování farmy. To samé platí i o navyšování vylepšení budov, také je lze uplatnit až po dosažení potřebného kola. Je tak jen na našem zvážení, zda potřebnou budovu oželíme nebo si ji dočasně postavíme a později zbouráme a nahradíme něčím jiným. V tuto chvíli ke slovu přicházejí zlaťáky. Máme-li jich dostatečnou zásobu, nejsme odkázáni čekat a můžeme nakupovat přímo za ně.

Kde sehnat zlaťáky

Tak jak je zvykem, zlaťáky plní úlohu prémiové měny. V malém množství je můžeme získat za dosažení dalšího kola, za splnění některých úkolů a za pravidelné přihlašování do hry. Nadšenci si je poté mohou koupit za reálné peníze. Platbu lze provést pomocí sms zprávy, kreditní kartou, bankovním převodem, pomocí služby Skrill, Paypal či Paysafecard.

Zaměstnanci a jejich spokojenost

Cokoliv, co hodláme dělat ve velkém se neobejde bez zaměstnanců. Nejinak tomu je i v Big Farm. O své zaměstnance je nutné se samozřejmě průběžně starat a zajišťovat jejich spokojenost. Ta má totiž přímý dopad na jejich efektivnost. Pokud budou zaměstnanci spokojení, budou pracovat rychleji a lépe, čímž nám klesají výrobní náklady. Je tedy záhodné se jim postarat o ubytování, zajistit bezpečnost a vhodné dekorace. Se stavbou nových domů to však není záhodno nějak přehánět, příliš mnoho volných míst paradoxně snižuje spokojenost.

Jak nakupovat a prodávat suroviny

Ekonomika jakéhokoliv podnikání funguje na jednoduchém principu, prodám zboží, co vyrábím, abych za utržené peníze mohl nakoupit něco, co ke své činnosti budu potřebovat. Nejinak to funguje i v Big Farm. Když se mi již podařilo pošetřit nějaké vejce od slípek, tak je mohu prodat, abych si mohl dovolit nakoupit sadbu. Veškeré tyto transakce probíhají v okně Správa farmy. Kliknutím na tlačítko pokladny nebo košíků si zvolíme, zda chceme nakupovat nebo prodávat. Pak již stačí jen volit potřebné množství a potvrdit transakci.

Stavění budov

Je naprosto jedno, jestli se zrovna chystáme postavit novou budovu, kurník, pole či sad. Veškeré stavby jsou sdruženy pod ikonou helmy. Každá postavená budova lze následně vylepšovat, přemisťovat a otáčet přes menu, jenž se otevře po kliknutí na danou budovu.